ایا صفحه نمایش لمسی ایفون شما کار نمی کند ؟ (اموزش رفع مشکل کار نکردن تاچ اسکرین ایفون)

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 42

اگر شما هم با مشکل کار نکردن صفحه نمایش لمسی ایفون دست و پنجه نرم می کنید و به دنبال راه حل هایی برای رفع ان می باشید ، پیشنهاد می کنیم در ادامه با اموزش های تکمیلی با جاست تک همراه باشید .

بطور کلی باید بگوییم که به ندرت پیش می اید که صفحه نمایش لمسی ایفون کار نکند و یا نسبت به لمس کردن صفحه نمایش از سوی کاربر بی توجه و بدون پاسخ باشد . بنابراین ، بدیهی است که زمانیکه این اتفاق رخ می دهد ، یعنی وقتیکه شما صفحه نمایش را لمس می کنید اما هیچ واکنش و اتفاقی را از سوی ایفون دریافت نمی کنید ، به این معنا می باشد که سوایپ کردن ، تپ کردن به منظور انجام هر کاری و لمس کردن برروی سایر نقاط صفحه نمایش از سوی دیوایس نادیده گرفته می شوند و هیچ رفتاری را ثبت نمی کند . بنابراین ، اگر صفحه نمایش آیفون دیگر کار نکند و شما در برابر لمسی که برروی صفحه نمایش انجام می دهید پاسخی دریافت نکنید ، این امر می تواند به وضوح آزار دهنده باشد .

حال اگر صفحه نمایش لمسی آیفون شما دیگر کار نمی کند ، پیشنهاد می کنیم در ادامه با خواندن این مقاله با ما همراه باشید ، چرا که با خواندن این مقاله می توانید به مجموعه ای مفید از مراحل عیب یابی به منظور رفع این مشکل دسترسی داشته باشید که ممکن است در حل این مشکل به شما کمک بسیاری کند . از طرفی ، لازم به ذکر است که موضوع کار نکردن صفحه نمایش لمسی یا همان تاچ اسکرین ، می تواند گاهی اوقات توسط چندین مورد همچون مرتبط بودن با نرم افزار ، کثیف بودن صفحه نمایش ، اسیب دیدن یا خراب شدن صفحه نمایش ایفون یا خود ایفون و یا شاید برخی از مسائل دیگر نیز مربوط باشد که در ادامه به ان ها اشاره خواهیم کرد .

و اما اموزش عیب یابی صفحه نمایش لمسی یک ایفون که به هر واکنشی بی توجه می باشد :

بنابراین باید بگوییم که ما قصد داریم تا در این پست اموزشی ، چندین مرحله را به منظور عیب یابی صفحه نمایش لمسی یک آیفون که به هر واکنشی بی توجه و بی پاسخ می باشد ، بپردازیم . به همین منظور ، اگر ایفون شما در برابر لمس و تاچ شدن صفحه نمایش واکنش و پاسخی از خود نشان نمی دهد و به ظاهر صفحه نمایش ان دیگر کار نمی کند ، می بایست مراحلی را که در ادامه به ان ها اشاره خواهیم کرد ، دنبال کرده تا بتوانید با پیروی از ان ها قادر به حل این مشکل باشید . همچنین قابل ذکر است که خودم این مشکل را تجربه کرده ام ، بنابراین تمامی این موارد مجموعه ای از مراحلی می باشند که برای رفع این مشکل استفاده شده است . البته با توجه به وضعیت خاصی که من داشتم ، دیوایسم تنها نیاز به راه اندازی مجدد (Hard Rebooted) داشته است که انتظار می رود با انجام اینکار برخی از فضای ذخیره سازی برای صفحه نمایش لمسی آزاد شده تا امکان کار کردن ان مجددا میسر شود .

۱) تمیز کردن صفحه نمایش و انگشتان خود :

بطور کلی ، اولین چیزی که می بایست شما انجام دهید ، ان است که صفحه نمایش آیفون خود و همچنین انگشتان دست خود (یا سایر لوازم جانبی با دیوایس) را تمیز کنید . قابل ذکر است که اگر ایفون شما دارای یک کیس محافظ و یا دارای یک محافظ صفحه نمایش ضخیم می باشد ، شما می بایست ان ها را برای حل این مشکل نیز برداشته و حذف کنید .

از طرفی ، می بایست صفحه نمایش آیفون خود را در زیر روشنایی نور مستقیم خوب نگاه کرده و کمی آن را بچرخانید تا هر کثیفی را همچون چربی ، پس مانده ها ، مایعات ، رطوبت ، پوسته ها و یا مواد غذایی خشک شده و یا هر چیز دیگری که ممکن است در صفحه نمایش دیوایس دخالت داشته باشد ، آشکار و نمایان شود . بعنوان مثال ، در آب و هوای گرم تر به دلیل استفاده از کرم ضد آفتاب ، یکی دیگر از موارد رایجی می باشد که می تواند بروی یک صفحه نمایش قرار گیرد و منجر به بی توجه شدن صفحه ی لمسی آیفون به رفتار کاربر می شود . بنابراین ، شما می بایست مطمئن شوید که صفحه نمایش آیفون شما کاملا تمیز می باشد ، تا از هر چیزی که می تواند در درستی تشخیص لمس کاربر تداخل ایجاد کند ، تمیز شده باشد . اما برای تمیز کردن صفحه نمایش می بایست از یک پارچه نرم همراه با کمی رطوبت استفاده شود که اغلب برای حذف هر چیزی از روی صفحه نمایش لمسی آیفون کافی می باشد .

همچنین بیاد داشته باشید که می بایست مطمئن شوید انگشتان شما ، قلم مورد استفاده و یا سایر لوازم جانبی تمیز و خشک می باشند . بنابراین ، اگر شما شک دارید ، می بایست دست ها یا انگشتان خود را بشویید تا در صورت وجود هرگونه چربی و یا کثیفی برروی ان ها حذف شوند . البته قابل ذکر است که پوست غیرعادی خشک و یا وجود پینه برروی دست بطور کلی مهم نمی باشند و نباید هیچ مشکلی در هنگام لمس صفحه نمایش لمسی ایجاد کند ، اما اگر دستان شما مرطوب باشد ، ممکن است باعث ایجاد مشکل شود.

بنابراین ، تنها می بایست مطمئن شوید که صفحه نمایش شما تمیز و همچنین دستان شما تمیز و خشک می باشند .

۲) اجرای راه اندازی مجدد دیوایس (Hard Reboot) :

در اکثر موارد ، می توان به سادگی و با انجام راه اندازی مجدد آیفون مشکل بی توجه بودن صفحه نمایش به هر واکنشی را رفع کرد که همانطور که می دانید ، در اکثر موارد راه اندازی مجدد دیوایس اغلب ساده ترین روش ممکن می باشد .

اما همانطور که گفته شد ، راه اندازی مجدد دیوایس امری به نسبت آسان می باشد ، اما انجام این کار بستگی به مدل آیفون شما دارد:

  • برای راه اندازی مجدد دیوایس هایی همچون ایفون ۷ و نسل های پس از ان ، می بایست اینکار را بدون فشار دادن دکمه ی هوم انجام داد . به این صورتکه می بایست دکمه ی کم شدن میزان صدا را همراه با دکمه ی پاور تا زمانیکه لوگوی اپل () را مشاهده می کنید ، نگه دارید .
  • اما برای راه اندازی مجدد دیوایس هایی همچون ایفون ۶s و نسل های قدیمی تر ان ، می بایست اینکار را همراه با فشار دادن دکمه ی هوم انجام دهید . به این صورتکه می بایست دکمه ی هوم را همراه با دکمه ی پاور تا زمانیکه لوگوی اپل () را مشاهده می کنید ، نگه دارید .

حال می بایست زمانیکه آیفون بوت و مجددا راه اندازی می شود ، صفحه نمایش لمسی ان اگر به دلیل یک مشکل نرم افزاری ساده همچون یک باگ ، فریز شدن نرم افزار همراه با iOS و یا یک اپلیکیشن از کار افتاده باشد ، بار دیگر قابل استفاده باشد .

اما با توجه به تجربه شخصی ، گاهی اوقات صفحه نمایش ایفون ۷ پلاس می تواند کاملا برای مدت زمانی کوتاه غیرفعال و نسبت به هر واکنشی بی توجه شود که تنها راه حل رفع این مشکل راه اندازی مجددا ان می باشد .

۳) حذف ، بروزرسانی و یا نصب مجدد یک اپلیکیشن مشکل ساز :

گاهی صفحه نمایش لمسی یک آیفون ممکن است که تنها در یک اپلیکیشن خاص پاسخگو نباشد . اگر مشکل در این مورد باشد ، باید گفتکه احتمالا مشکل از اپلیکیشن مورد نظر می باشد و مربوط به صفحه نمایش لمسی آیفون نیست . اما اگر زمانیکه اپلیکیشن باز است و در آن زمان برنامه متوقف می شود و دیوایس نسبت به هر واکنشی بی توجه می شود ، اصطلاحا می گویند دیوایس فریز شده است . بنابراین همانطور که گفته شد ، اپلیکیشن فریز شده اغلب نسبت به هر واکنشی در هنگام لمس و تاچ کردن صفحه نمایش بی توجه می باشد . اما با فشار دادن دکمه ی هوم ، اغلب از برنامه خارج می شود و در چنین شرایطی به صفحه اصلی منتقل می شوید .

اما اگر صفحه نمایش لمسی در یک اپلیکیشن مشخصی کار نکند ، شما می بایست ابتدا ان را بروزرسانی کنید . به این صورتکه می بایست ابتدا به اپ استور مراجعه کرده و بررسی کنید که ایا بروزرسانی برای اپلیکیشن مورد نظر در دسترس می باشد یا خیر که در صورت دردسترس بودن یک بروزرسانی می بایست آن را نصب کنید .

حال اگر پس از بروزرسانی اپلیکیشن مورد نظر ، همچنان با صفحه نمایش لمسی در یک برنامه خاص مشکلی دارید و با مراجعه به اپلیکیشن صفحه نمایش همچنان کار نمی کند ، شما نیز می توانید اپلیکیشن را حذف کنید و سپس اپلیکیشن مشکل ساز را مجددا نصب کنید . سپس بار دیگر ان را اجرا کنید و مشاهده کنید که ایا مجددا اپلیکیشن به درستی کار می کند یا خیر . اما اگر همچنان اپلیکیشن مشکل داشته باشد ، باید گفت که احتمالا اپلیکیشن می تواند یک اشکال جدی داشته باشد که می بایست مورد توجه قرار گیرد . بنابراین ، اگر صفحه نمایش لمسی با هر اپلیکیشن دیگری بجز اپلیکیشن مشکل ساز مورد نظر به درستی کار می کند ، این اپلیکیشن خاص احتمالا دارای مشکلاتی می باشد و احتمالا هیچ ارتباطی با صفحه نمایش یا آیفون ندارد .

۴) ازاد سازی حافظه ذخیره سازی iOS :

زمانیکه حافظه ذخیره سازی دردسترس ایفون صفر می باشد ، بنظر می رسد که همه چیز بطور کلی بلا استفاده شده باشد و این می تواند تجربه ی یک صفحه نمایش لمسی بدون توجه به هر واکنشی را میسر کند .

بنابراین ، اطمینان حاصل نمایید که میزان قابل توجهی از حافظه ی ذخیره سازی آیفون شما دردسترس می باشد . برای بررسی ان می توانید به مسیر Settings > General > Storage & Usage > Manage Storage مراجعه کنید . بیاد داشته باشید که هدف ان است که حداقل چند صد مگابایت در دسترس باشد نه چند گیگابایت ، چرا که iOS با کمترین میزان فضای ذخیره سازی دردسترس ، قابل استفاده می باشد .

توجه داشته باشید که حذف اپلیکیشن های غیرقابل استفاده یک روش آسان برای بازیابی برخی از فضای ذخیره سازی دیوایس می باشد .

بخصوص در نسخه های جدیدتر iOS ، یعنی زمانیکه آیفون کاملا پر می باشد و فضای ذخیره سازی ان صفر می باشد ، در این صورت بسیاری از اپلیکیشن ها به هر واکنشی در هنگام استفاده از صفحه نمایش بی توجه و بی پاسخ می شوند ، به این صورتکه عملا استفاده از صفحه نمایش غیرقابل استفاده می باشد . از طرفی ، ممکن است که گاهی اوقات حتی دکمه ی هوم همراه با صفحه نمایش لمسی غیرقابل استفاده باشد و برای مدتی کوتاه در یک آیفون تا زمانیکه مکانیسم پاکسازی حافظه ی کش نرم افزار کامل شود ، بطور کامل کار نکند . البته این امر نیز براحتی قابل بازیابی می باشد ، به این صورتکه تنها کافیست حافظه ایفون را پر کرده بطوریکه حافظه ی باقی مانده ان صفر شود و سپس سعی کنید اقدام به استفاده از اپلیکیشن هایی همچون اینستگرام ، توییتر، فیسبوک، اسپتیفای و … کنید که بر میزان زیادی از حافظه ی کش متکی می باشد . چرا که ، زمانیکه این برنامه ها قصد ایجاد و اضافه کردن به حافظه ی کش را دارند ، به احتمال بسیار زیاد متوجه خواهید شد که صفحه نمایش لمسی برای مدت کوتاهی غیرفعال می باشد ، زیرا سیستم عامل iOS در تلاش برای مقابله با دردسترس نبودن حافظه ی ذخیره سازی می باشد .

بنابراین ، در چنین مواردی تنها می بایست حافظه ی ذخیره سازی را ازاد کنید و سپس مجددا ایفون را راه اندازی کنید که به احتمال بسیار می بایست صفحه نمایش ایفون قابل استفاده شود .

۵) ایا صفحه نمایش لمسی ایفون شما خرد شده است ؟ ایا صفحه نمایش لمسی ایفون شما آسیب دیده است ؟ ایا آیفون شما آسیب دیده است یا افتاده است ؟

بطور کلی ، اگر صفحه نمایش آیفونی ترک خورده باشد ، این امر می تواند منجر به ان شود که صفحه نمایش این دیوایس نسبت به هر واکنشی بی توجه باشد یا تقریبا غیرقابل پاسخ و استفاده باشد و یا کاملا کار نکند . به همین منظور ، اگر آیفون آسیب ببیند ، ممکن است در تمامی موارد از کار بیافتد و یا صفحه نمایش لمسی ان ممکن است بطور قابل اعتمادی دیگر کار نکند .

همچنین ، آسیب رسیدن از طریق آب می تواند صفحه نمایش لمسی یک آیفون و یا کل گوشی را نیز خراب کند .

بنابراین ، اگر ایفون از دست شما بیافتد نیز ممکن است که باعث شود تا قطعات داخلی ان خراب و دچار مشکل شده باشند که این امر ممکن است منجر به کار نکردن صفحه نمایش لمسی ایفون شود .

حال ، اگر ایفون دارای اسیب دیدگی قابل ملاحظه ای می باشد و صفحه نمایش لمسی ان دیگر کار نمی کند ، می توان علت این امر را همان اسیب دیدگی دانست . در چنین شرایطی ، آیفون خود را به مراکز تعمیر مجاز اپل یا اپل استور ها ببرید تا ان را مورد بررسی قرار دهند .

۶) ایا صفحه نمایش لمسی آیفون همچنان کار نمی کند ؟ زمانی برای انجام اقدامات جدی تر :

اگر صفحه نمایش لمسی آیفون شما همچنان کار نمی کند ، ممکن است که شما بخواهید تا از دیوایس خود به منظور انجام ریستور یک نسخه ی پشتیبان یا همان بکاپ تهیه کرده و سپس همانطور که گفته شد ، آن را از طریق ایتونز ریستور کنید تا شاید از این طریق بتوانید با انجام عمل ریستور مشکل بوجود امده را رفع کنید . اما فقط پیش از انجام اینکار مطمئن شوید که از ایفون شما از طریق ایتونز و یا ایکلود نسخه ی پشتیبان به درستی تهیه شده باشد . بنابراین ، بیاد داشته باشید که اگر شما با یک کانال پشتیبانی رسمی شرکت اپل تماس برقرار کنید ، احتمالا ان ها شما را به ریستور کردن دیوایس بعنوان بخشی از روند عیب یابی درخواست خواهند داد .

قابل ذکر است که اگر ایفون شما غیرقابل استفاده است و برروی صفحه ی لوگوی اپل گیر کرده است ، این یک مشکل متفاوت دیگری است که مربوط به صفحه نمایش لمسی نمی باشد ، بلکه شما می توانید با انجام عمل ریستور این مشکل را رفع کنید .

ایا صفحه نمایش لمسی آیفون همچنان کار نمی کند ؟ می بایست با راهنمای حرفه ای پشتیبانی شرکت اپل تماس بگیرد :

اگر تمام روش های عیب یابی فوق نتوانسته اند مشکل شما را رفع کنند ، وقت آن است که با بخش پشتیبانی اپل تماس بگیرید ، یا به یکی از اپل استور های اپل و یا مراکز تعمیر مجاز شرکت اپل مراجعه کنید . چرا که انها صفحه نمایش لمسی ایفون را مورد بررسی قرار می دهند تا مشکل ان را رفع کنند ، زیرا ایفون شما ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشد . به این معنا که ممکن است ایفون شما یک مشکل سخت افزاری داشته باشد که غیرقابل مشاهده می باشد و یا این امر می تواند مربوط به یک موضوع دیگری باشد که از سوی شما نادیده گرفته شده اند .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

شنبه 14 مرداد 1396 - 9:23
قدرت گرفته از نیلوبلاگ