چگونه اپلیکیشن ها را از ایفون X و ایفون های مجهز به ۳D Touch حذف کنیم ؟ | بلاگ

چگونه اپلیکیشن ها را از ایفون X و ایفون های مجهز به ۳D Touch حذف کنیم ؟

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

شمارنده

چگونه <strong></strong> ها را از ایفون X و ایفون های مجهز به 3D Touch حذف کنیم ؟

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا شما کاربران عزیز را با چگونگی حذف اپلیکیشن ها از ایفون X و ایفون های مجهز به ۳D Touch اشنا کنیم . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

بطور کلی ، باید بگوییم که حذف اپلیکیشن ها از یک ایفون و یا ایپد همواره یک تلاش اسان بوده است و شما می توانید به اسانی هر اپلیکیشن iOS را از یک دیوایس در عرض چند ثانیه حذف کنید . البته ، گفتنی است که در مدل های ایفون X و ایفون های مجهز به ۳D Touch همچنان هم می توان سریعا اپلیکیشن ها را از هوم اسکرین حذف کرد ، اما به دلیل برخی از ویژگی های سخت افزاری در این دیوایس ها ، ممکن است که عملکرد حذف اپلیکیشن ها به شکلی متفاوت بنظر برسند . چرا که برخی از کاربران ممکن است که برروی ایفون X و یا سایر مدل های ایفون که مجهز به ۳D Touch می باشند ، برای حذف یک اپلیکیشن سعی کنند اما در نهایت ظاهر شدن علامت ضربدر (X) را به منظور حذف برنامه ها برروی ایکون هر اپلیکیشن پیدا نکنند ، یا اینکه همچون سابق لرزیدن ایکون ها را مشاهده نکنند و یا اینکه در نهایت ان ها با کمی احساس سردرگمی مواجه شوند و سپس یک منوی پاپ اپ را بجای علامت و گزینه ی ضربدر (X) به منظور حذف یک اپلیکیشن دریابند .

بنابراین ، در این پست اموزشی ، ما قصد داریم تا قدم به قدم با شما کاربران عزیز همراه بوده و شما را با چگونگی حذف اپلیکیشن ها برروی مدل های جدید ایفون از جمله درک چگونگی عملکرد حذف اپلیکیشن ها برروی ایفون X و همچنین ارائه ی برخی نکات کلی در مورد حذف اپلیکیشن ها برروی هر ایفون دیگر همراه با قابلیت ۳D Touch راهنمایی کنیم .

و اما نحوه ی حذف اپلیکیشن ها برروی ایفون X :

گفتنی است که ، حذف برنامه ها از ایفون X همچنان هم می تواند از هوم اسکرین و نسبتا سریع انجام شود ، اما یک چند تفاوت جزئی وجود دارد . به همین منظور ، در اینجا چگونگی انجام این فرآیند را بطور کامل در دیوایس ها بدون یک دکمه ی هوم شرح خواهیم داد.

  1. ابتدا می بایست برروی ایکون یک اپلیکیشن که شما خواستار حذف ان از ایفونتان می باشید ، بدون هیچگونه فشار زیادی تپ کرده و انگشت خود را برروی ان نگه دارید . چگونه اپلیکیشن ها را از ایفون X و ایفون های مجهز به 3D Touch حذف کنیم ؟
  2. سپس می بایست پس از انکه ایکون اپلیکیشن ها شروع به لرزیدن کردند ، برروی گزینه یا همان علامت ضربدر (X) که در گوشه ی ایکون هر برنامه ظاهر می شود ، تپ کنید . چگونه اپلیکیشن ها را از ایفون X و ایفون های مجهز به 3D Touch حذف کنیم ؟
  3. اکنون می بایست با انتخاب گزینه ی Delete در پنجره ی پاپ ظاهر شده با مضمون حذف برنامه (Delete app) ، تایید کنید که شما خواستار حذف این برنامه می باشید . چگونه اپلیکیشن ها را از ایفون X و ایفون های مجهز به 3D Touch حذف کنیم ؟
  4. حال ، می بایست در صورت تمایل این فرایند را با سایر برنامه ها یعنی با تپ کردن برروی علامت ضربدر (X) ان ها در بالای ایکون هر اپلیکیشن نیز تکرار کنید و در صورت لزوم حذف ان را تایید کنید .
  5. اکنون ، زمانیکه حذف اپلیکیشن های مورد نظر به پایان رسید ، می بایست برروی گزینه ی Done در گوشه ی بالا و سمت راست صفحه نمایش و در کنار بریدگی موجود در بالای صفحه ایفون X تپ کنید و یا اینکه از پایین صفحه نمایش به سمت بالا به منظور تقلید از یک دکمه ی هوم سوایپ کنید .چگونه اپلیکیشن ها را از ایفون X و ایفون های مجهز به 3D Touch حذف کنیم ؟

لازم به ذکر است که ، شاید تفاوت اصلی حذف اپلیکیشن ها برروی ایفون X در مقایسه با سایر مدل ها این است که هیچ دکمه ی هومی برای خارج شدن از حالت حذف برنامه ها در جاییکه ایکون ها در حال لرزیدن و تکان خوردن می باشند ، وجود ندارد . در عوض ، شما می بایست یا از مقلد دکمه ی هوم برای خارج شدن از حالت حذف و جابجایی استفاده کنید و یا اینکه شما می بایست گزینه ی Done را در گوشه ی بالا و سمت راست صفحه نمایش آیفون X که در کنار بریدگی صفحه قرار دارد ، انتخاب کنید .

اما تفاوت اصلی دیگر در اعمال حذف اپلیکیشن ها برروی مدل های جدیدتر ایفون نه تنها برای ایفون X ، بلکه همچنین برای تمام سایر صفحه نمایش های ایفون که سارگار با تاچ سه بعدی می باشند ، وجود خود قابلیت ۳D Touch است . به همین منظور ، لازم به ذکر است که ما در این رابطه بطور جداگانه بحث خواهیم کرد ، زیرا این قابلیت برای برخی از کاربران آیفون تبدیل به یک سردرگمی اصلی شده است .

و اما نحوه ی حذف اپلیکیشن ها برروی ایفون ها همراه با صفحه نمایش های مجهز به ۳D Touch :

بطور کلی ، باید گفتکه قابلیت ۳D Touch می تواند باعث برخی از سردرگمی ها و ناامیدی ها در هنگام تلاش برای حذف اپلیکیشن ها از مدل های ایفون همراه با صفحه نمایش مجهز به ۳D Touch شود . در واقع ، اگر شما قابلیت ۳D Touch را برای ایکون بسیاری از اپلیکیشن ها برروی ایفون مشاهده کنید ، یک زیر منوی کوچک از گزینه ها برای ان برنامه به شما نشان داده خواهد شد ، اما گزینه ی Delete و یا علامت ضربدر (X) ظاهر نخواهد شد .

بنابراین ، این امر بسیار مهم است که تنها برروی صفحه نمایش به منظور فعال شدن حالت لرزش ایکون برنامه ها تپ کرده و انگشت خود را برروی ان نگه دارید . به همین منظور ، نمی بایست از لحاظ فیزیکی فشار بیشتری را برروی ان وارد کنید ، در غیر این صورت شما ۳D Touch را برروی صفحه نمایش ایفون فعال خواهید کرد .

در نتیجه ، همانطور که اشاره شد ، این قابلیت ۳D Touch به تنهایی منجر به سردرگمی های بسیاری در مورد حذف برنامه ها نتنها برروی آیفون X بلکه سایر دیوایس های مجهز به ۳D Touch مانند آیفون ۸ ، آیفون ۸ پلاس ، آیفون ۷ ، آیفون ۷ پلاس و غیره شده است .

و اما در اینجا می توانید نحوه ی عملکرد حذف اپلیکیشن ها را برروی ایفون همراه با صفحه نمایش ۳D Touch را مشاهده کنید :

  1. ابتدا می بایست ایکون اپلیکیشنی را که شما خواستار حذف ان از هوم اسکرین iOS می باشید را پیدا کنید .
  2. سپس می بایست برروی ایکون یک اپلیکیشن که شما خواستار حذف ان می باشید ، بدون هرگونه فشار فیزیکی بیشتر برروی صفحه نمایش تپ کرده و انگشت خود را نگه دارید . بیاد داشته باشید که در غیر این صورت شما ۳D Touch را بجای آن فعال خواهید کرد .
  3. سپس می بایست برروی علامت و گزینه ی ضربدر (X) به منظور حذف اپلیکیشن تپ کنید و هچنین در پنجره ی پاپ اپ می بایست تایید کنید که شما خواستار حذف این اپلیکیشن می باشید .
  4. در نهایت ، می بایست به منظور خروج از حالت حذف برنامه ها دکمه ی هوم را فشار دهید و یا اگر ایفون شما از وجود یک ژستر بعنوان یک جایگزین دکمه ی هوم پشتیبانی می کند ، می بایست انگشت خود را از پایین به سمت بالا سوایپ و یا همان بکشید .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech

میکائیل نیک اندیش pinez...
ما را در سایت میکائیل نیک اندیش pinez دنبال می کنید

نویسنده : میکائیل نیک اندیش بازدید : 99 تاريخ : جمعه 25 اسفند 1396 ساعت: 1:13