چگونه در برنامه ی Maps برای ایفون قابلیت جلوگیری و اجتناب از بزرگراه ها را فعال و یا غیرفعال کنیم ؟

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 21

<strong>چگونه</strong> در <strong>برنامه</strong> ی Maps <strong>برای</strong> <strong>ایفون</strong> <strong>قابلیت</strong> <strong>جلوگیری</strong> و <strong>اجتناب</strong> از <strong>بزرگراه</strong> ها را <strong>فعال</strong> و یا <strong>غیرفعال</strong> <strong>کنیم</strong> ؟

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه در برنامه ی Maps برای ایفون در صورت نیاز از فعال و یا غیرفعال کردن قابلیت جلوگیری و اجتناب از بزرگراه ها استفاده کنید . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

بطور کلی ، باید بگوییم که برنامه ی Maps در iOS یا همان نقشه ی ایفون یک چندین ترفند کلی و کاربردی در استین خود دارد که از جمله ی ان ها می توان به یک تنظیمات تغییر وضعیت که به شما اجازه ی دریافت مسیر ها و مقصد ها را در حالیکه از بزرگراه ها و شاه راه ها اجتناب می کند ، اشاره کرد . در واقع ، این امر بخصوص برای کاربران ایفون که در برنامه ی Maps برای مسیر ها و درک پیرامون استفاده و اعتماد می کنند ، مفید و کاربردی است . البته ، گفتنی است که این امر همچنین برروی ایپد هم سازگار و قابل استفاده می باشد .

برهمین اساس ، باید بگوییم که دریافت مسیر هایی در Maps که از بزرگراه ها اجتناب می کنند ، ممکن است که به دلایل بسیاری مفید و کاربردی باشد ، چرا که شاید شما رانندگی در بزرگراه ها را دوست نداشته باشید ، یا شاید شما سعی دارید که از یک ترافیک قابل پیش بینی و مسدود شده اجتناب و دوری کنید ، یا شاید شما تنها خواستار استفاده از جاده های فرعی و جاده های کناری باشید . بنابراین ، به هر دلیلی ، اگر شما خواستار فعال کردن این ویژگی مورد نظر در نقشه ی اپل (Maps) به منظور اجتناب از بزرگراه ها هستید ، باید بگوییم که فعال کردن ان اسان و ساده می باشد و همچنین اگر شما ویژگی اجتناب و جلوگیری از بزرگراه ها را در برخی از زمان ها فعال کرده اید و هم اکنون خواستار غیرفعال کردن ان هستید ، باید بگوییم که این امر به همان اندازه برای غیرفعال کردن مجدد ان اسان است .

در این صورت ، باید بگوییم که شما برای تغییر وضعیت نقشه در ایفون به منظور اجتناب و جلوگیری از بزرگراه ها نیازمند به یک نسخه ی جدید از iOS می باشید . در نتیجه، اگر شما برروی یک نسخه ی قدیمی از نرم افزار سیستمی iOS هستید ، شما برای داشتن یک چنین ویژگی به بروزرسانی نیاز خواهید داشت .

و اما چگونه در برنامه ی Maps برای iOS قابلیت جلوگیری و اجتناب از بزرگراه ها را فعال و یا غیرفعال کنیم ؟

لازم به ذکر است که قابلیت Avoid Highways یا همان جلوگیری و اجتناب از بزرگراه ها همراه با یک گزینه ی جداگانه همچون جلوگیری از عوارض (Avoid Tolls) در برنامه ی Maps برای iOS دردسترس می باشد ، که شما می توانید بصورت جداگانه برروی هر ایفون و یا ایپد تاگل هر یک از ان ها را فعال و یا غیرفعال کنید .

 1. ابتدا می بایست برنامه ی Settings را برروی ایفون و یا ایپد خود باز کنید . چگونه در برنامه ی Maps برای ایفون قابلیت جلوگیری و اجتناب از بزرگراه ها را فعال و یا غیرفعال کنیم ؟
 2. حال می بایست به Maps مراجعه کرده و سپس برروی Driving & Navigation تپ کنید . چگونه در برنامه ی Maps برای ایفون قابلیت جلوگیری و اجتناب از بزرگراه ها را فعال و یا غیرفعال کنیم ؟
 3. اکنون می بایست به دنبال بخش Avoid و همچنین تاگل مربوط به سوییچ مقابل به Highways باشید .
  .
  حال اگر سوییچ Highways فعال باشد ، در ان صورت باید گفتکه نقشه ی اپل (Maps) در هر زمان ممکن از بزرگراه ها اجتنباب و جلوگیری خواهد کرد .
  .
  اما اگر سوییچ Highways (بطور پیشفرض) غیرفعال باشد ، سپس نقشه ی اپل (Maps) از بزرگراه ها بطور عادی استفاده خواهد کرد .
  .
  چگونه در برنامه ی Maps برای ایفون قابلیت جلوگیری و اجتناب از بزرگراه ها را فعال و یا غیرفعال کنیم ؟
 4. در پایان می بایست از برنامه ی Settings خارج شده و به برنامه ی Maps به منظور تغییرات انجام شده خود برای اثر گذاشتن برروی مجموعه مسیر های بعدی بازگردید .

در نظر داشته باشید که ، شما می توانید این تغییر ایجاد شده را با دریافت مسیر هایی در برنامه ی Maps برای برخی موقعیت ها که نیازمند به استفاده از یک بزرگراه است را تایید کنید .

همچنین ، لازم به ذکر است که این تغییر نیز از طریق مسیر های ناوبری صوتی اغاز شده توسط سیری در ایفون انجام می شود .

از طرفی ، بیاد داشته باشید که این امر ممکن است که برای داشتن تغییر وضعیت چنین تنظیماتی به منظور جلوگیری و اجتناب از بزرگراه ها و عوارضی ها بطور مستقیم در برنامه ی Maps کاربردی تر باشد ، اما در حال حاضر شما می بایست به برنامه ی Settings مراجعه کرده تا فعال و یا غیرفعال بودن تغییر وضعیت این ویژگی ها را به همان اندازه که برای شما مناسب تر می باشد ، تغییر دهید .

چگونه در برنامه ی Maps برای ایفون قابلیت جلوگیری و اجتناب از بزرگراه ها را فعال و یا غیرفعال کنیم ؟

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

چهارشنبه 8 فروردين 1397 - 8:01
قدرت گرفته از نیلوبلاگ

اطلاعیه جدید نیلوبلاگ

برای شرکت در مسابقه ویژه بهترین وبلاگ برای کاربران جدید
به صفحه ثبت نام مراجعه کنید

عضویت