چگونه برروی مک قابلیت پیشنهادات سافاری (Safari Suggestions) را غیرفعال کنیم ؟

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 29

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه در صورت تمایل و نیاز قابلیت پیشنهادات سافاری (Safari Suggestions) را برروی مک غیرفعال کنید . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

بطور کلی ، باید گفتکه مرورگر سافاری برای مک یک ویژگی بنام Safari Suggestions را که در رابطه با تشخیص انچکه شما در URL / یا کادر جستجو تایپ می کنید ، ارائه می دهد و بسیار شبیه به نام های اشاره ، پیشنهاد هایی را براساس انچکه شما تایپ کرده اید را ارائه خواهد داد . بعنوان مثال ، اگر شما AAPL را در کادر جستجوی سافاری تایپ کنید ، شما قیمت سهام را برای ان نماد تایپ شده مشاهده خواهید کرد ، زیرا قیمت سهام بطور مستقیم در زیر نوار ادرس سافاری ظاهر می شود ، یا اگر شما نام Carl Sagan را تایپ کنید ، شما یک پیغام کوتاه مشاهده خواهید کرد و همچنین یک لینک به ویکیپدیا در زیر نوار URL سافاری ظاهر خواهد شد .

بنابراین ، بسیاری از کاربران مک بدون شک قابلیت پیشنهادات سافاری (Safari Suggestions) را دوست دارند ، زیرا این قابلیت اشاره شده می تواند یک میانبر را برای جستجو و پیدا کردن اطلاعات خاص ارائه دهد ، اما برخی از کاربران ممکن است که این ویژگی را درک و قدردانی نکنند و بلکه خواستار غیرفعال کردن آن باشند .

لازم به ذکر است که ، این امر برای هر دو Safari و Safari Technology Preview عمل می کند و همچنین ، بدیهی است که شما به یک نسخه ی مدرن از این اپلیکیشن که از چنین ویژگی هایی که در وهله ی اول به منظور امکان غیرفعال کردن ان پشتیبانی می کند ، نیاز خواهید داشت . در این صورت ، اگر شما این گزینه ی موجود را مشاهده نمی کنید ، این نسخه ی سافاری درحال استفاده به اندازه ی کافی جدید نمی باشد که بتواند این قابلیت را داشته باشد .

و اما اموزش غیرفعال کردن قابلیت پیشنهادات سافاری (Safari Suggestions) برروی مک :

  1. ابتدا می بایست مرورگر سافاری را برروی مک خود اگر شما تا پیش از ان ، این عمل را انجام نداده اید ، باز کنید .
  2. سپس می بایست با باز کردن منوی کشویی Safari ، گزینه ی Preferences را انتخاب کنید .
  3. اکنون در پنجره ی تنظیمات سافاری می بایست تب Search را انتخاب کنید .
  4. حال می بایست تیک گزینه ی Include Safari Suggestions را که در مقابل Smart Search Field می باشد ، بردارید .چگونه برروی مک قابلیت پیشنهادات سافاری (Safari Suggestions) را غیرفعال کنیم ؟
  5. در پایان ، می بایست پنجره ی تنظیمات را بسته و سپس از سافاری بطور معمول استفاده کنید .

بنابراین ، شما می توانید بلافاصله تایید کنید که قابلیت پیشنهادات سافاری (Safari Suggestions) با کلیک کردن در نوار ادرس و تایپ کردن هر چیزی مانند یک نماد  ، یا نام یک شخص معروف و یا نام یک فیلم محبوب که بطور معمول منجر به یک پیشنهاد می شود ، غیرفعال شده است . در این صورت ، با غیرفعال شدن قابلیت پیشنهادات سافاری (Safari Suggestions) ، این پیشنهادات جزئی دیگر نشان داده نخواهند شد .

در نتیجه ، همراه با غیرفعال شدن پیشنهادات سافاری (Safari Suggestions) ، هیچ کدام از این توصیه ها دیگر نشان داده نخواهند شد . بعنوان مثال ، در زمانیکه شما قابلیت Safari Suggestions را غیرفعال می کنید و سپس در سافاری اقدام به تایپ کردن یک نماد همچون AAPL می کنید ، با تصویر زیر مواجه خواهید شد :

چگونه برروی مک قابلیت پیشنهادات سافاری (Safari Suggestions) را غیرفعال کنیم ؟

حال ، در تصویر زیر ، می توانید تنظیمات پیشفرض را در هنگام فعال بودن قابلیت Safari Suggestions ، درست در همان جاییکه ورودی متن بنظر می رسد و شما اقدام به تایپ نماد AAPL می کنید ، ان را با تصویر بالا مقایسه کنید :

چگونه برروی مک قابلیت پیشنهادات سافاری (Safari Suggestions) را غیرفعال کنیم ؟

توجه داشته باشید که ، قابلیت پیشنهادات سافاری (Safari Suggestions) از موتور جستجوی پیشنهادات ، که از موتور جستجوی پیشفرض در سافاری آمده است ، متفاوت می باشند . به همین منظور ، اگر شما می خواهید تا آنها را دیگر مشاهده نکنید ، می توانید قابلیت پیشنهادات موتور جستجو را در سافاری برای مک نیز غیرفعال کنید . (درست است ، اسامی مشابه می باشند ، اما عملکرد ها متفاوت هستند)

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

شنبه 18 فروردين 1397 - 0:24
قدرت گرفته از نیلوبلاگ