<strong>افزایش</strong> <strong>فضای</strong> <strong>ذخیره</strong> <strong>سازی</strong> تا <strong>بیش</strong> 2.7 <strong>گیگابایت</strong> ، با <strong>حذف</strong> <strong>اپلیکیشن</strong> <strong>های</strong> iWork و iLife

همانطور که در جریان هستید ، یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران با ان مواجه هستند ، میزان فصای قابل دسترس در ایفون و ایپد می باشد . به همین منظور ، در ادامه قصد داریم روشی را برای شما کاربران عزیز بازگو کنیم که شاید مشکل خیلی از کاربران را رفع کند . بنابراین ، پیشنهاد می کنیم در ادامه با جاست تک همراه باشید .

حتما در جریان هستید که اکثر مدل های ایفون و ایپد معمولا بصورت پیشفرض مجموعه ای از برنامه های iWork و iLife برروی ان ها نصب می باشند ، که این برنامه ها شامل Pages ، Keynote ، iMovie ، Numbers و Garageband می باشند و در حالیکه بسیاری از کاربران هستند که حداقل نیمی از این مجموعه برنامه ها را استفاده نمی کنند . به همین دلیل ، ممکن است که برنامه های نامبرده بخشی از حافظه ی دیوایس اپلی شما را چیزی در حدود ۴ گیگابایت اشغال کرده باشند . در این صورت ، کاربران می بایست از فضای اشغال شده توسط این برنامه ها اطلاع پیدا کنند ، که تنها کافیست با مراجعه به ادرس Settings > General > iPhone Storage براحتی از وضعیت فضای ذخیره سازی اشغال شده توسط این برنامه ها اگاه شوند . (مانند تصویر زیر)

افزایش فضای ذخیره سازی تا بیش از 3٫8 گیگابایت با حذف اپلیکیشن های iWork و iLife

حال ، اگر شما تصمیم گرفته اید که هر کدام از برنامه های Pages ، Keynote ، iMovie ، Numbers و Garageband را که برای شما غیر قابل استفاده می باشند و کاربردی ندارند بجز اینکه حافظه ی ذخیره سازی دیوایس شما را اشغال کرده اند ، می توانید ان ها را از دیوایس خود حذف کنید . همچنین ، به این نکته توجه داشته باشید که حذف این اپلیکیشن های نامبرده به معنای از دست دادن همیشگی ان های نمی باشد ، چرا که این برنامه ها علاوه برانکه در اپ استور رایگان می باشند ، در اپل ایدی شما نیز ثبت شده اند و می توانید در هر زمانیکه خواستید به ان ها دسترسی داشته باشید . بنابراین ، شما می توانید در هر مورقعی که خواستید و مجددا به ان ها نیاز پیدا کردید ، از اپ استور دانلود نمایید . اما معمولا کاربران از بین این اپلیکیشن های نامبرده ، ان هایی را انتخاب می کنند که بیشتر بهشان نیاز دارند و برایشان کاربردی تر از سایر برنامه ها می باشد . بویژه ، اگر شما صاحب اخرین نسل ایفون های اپل می باشید ، پیشنهاد می کنیم که اپلیکیشن iMovie را حتما برروی دیوایس خود نگه دارید ، چرا که این برنامه به دلیل کامل بودن در زمینه ی ویرایش در کنار دوربینی همچون ایفون های اپل بسیار ضروری می باشد و شما می توانید براحتی فیلم هایی همچون اسلوموشن ، تایم لپس و … را ویرایش کنید .

در پایان ، قابل ذکر است که با حذف این برنامه ها از دیوایس خود ، براحتی می توانید بیش از ۳.۸ گیگابایت از فضای اشغال شده ی دیوایس خود را ازاد کنید . بنابراین ، اگر شما با فضای ذخیره سازی دیوایس خود مشکل دارید و در هنگام عکس گرفتن و یا دانلود برنامه ها با پیغامی مبنی بر تکمیل بودن حافظه مواجه می شوید ، حذف این اپلیکیشن ها یکی از بهترین راه کار ها می تواند برای شما بشمار اید . همچنین ، این نکته را در نظر داشته باشید که مجموعه برنامه های iWork و iLife تنها در دیوایس هایی از پیش نصب شده می باشند که دارای حافظه ای بیش از ۳۲ گیگابایت داشته باشند .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtechامتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : | بازدید : 6
برچسب ها :

تاريخ : سه شنبه 21 فروردين 1397 | 18:06 | نویسنده : میکائیل نیک اندیش |