<strong>نحوه</strong> ی <strong>تبدیل</strong> <strong>رنگ</strong> یک PDF به <strong>سیاه</strong> و <strong>سفید</strong> در Preview <strong>برای</strong> مک

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه در صورت نیاز فایل های PDF در سیستم مک خود را به یک رنگ سیاه و سفید تبدیل کنید . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید.

همانطور که در جریان می باشید ، برنامه ی Preview برروی مک یک برنامه ی کوچک و چند منظوره همراه با برخی از ویژگی های بسیار جذاب ویرایش می باشد .

همچنین ، این برنامه یک نمایش دهنده ی PDF بزرگ و عالی همراه با پشتیبانی کامل از ویژگی های حاشیه نویسی قرار داه شده در Markup برای macOS بشمار می اید ، اما آیا شما می دانستید که هم اکنون می توانید براحتی افکت هایی را به هر سند PDF که در برنامه ی Preview باز می شوند ، اضافه کنید ؟

در واقع ، این ویژگی جادویی از فیلتر های کوارتز (Quartz) ساخته شده و قرار داده شده در سیستم عامل macOS بهره می برد . برای مثال ، یک فیلتر کوارتز (Quartz) می تواند برای تبدیل یک رنگ سند PDF به یک نسخه ی سیاه و سفید زیبا استفاده شود .

از طرفی ، به غیر از تغییر رنگ ها ، این فیلتر های کوارتز (Quartz) به شما اجازه می دهد تا سایر افکت ها را به اسناد و تصاویر خود اضافه کنید ، یا یک فیلتر فشرده سازی سفارشی را برای کاهش میزان حجم فایل در هنگام خروجی تصاویر و غیره ایجاد کنید .

در همین راستا ، در این آموزش قدم به قدم ، ما قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه از برنامه ی Preview و فیلتر های کوارتز (Quartz) برای تبدیل اسان طرح های رنگی PDF به نقطه ی مقابل رنگی ان بهره ببرید .

و اما نحوه ی تبدیل رنگ یک PDF به سیاه و سفید برروی سیستم مک خود :

پیش از هرچیز ، در نظر داشته باشید که برنامه ی Preview برروی هر سیستم مکی نصب می باشد .

 1. ابتدا می بایست یک فایل PDF را در برنامه ی Preview برروی سیستم مک خود باز کنید .
  نحوه ی تبدیل رنگ یک PDF به سیاه و سفید در Preview برای مک
  نکته : در کل ، می توانید از کادر محاوره ای Print در هر برنامه استفاده کنید و سپس برروی منوی پاپ اپ PDF در پایین پنجره به منظور دسترسی به گزینه ای برای باز کردن سند فعلی بعنوان یک فایل PDF در برنامه ی Preview کلیک کنید .
  .
 2. سپس می بایست برروی منوی File در برنامه ی Preview کلیک کنید و سپس گزینه ی Export را انتخاب کنید .نحوه ی تبدیل رنگ یک PDF به سیاه و سفید در Preview برای مک
 3. حال می بایست نام فایل را در مقابل کادر Export As تایپ و وارد کنید .
 4. اکنون می بایست برروی منوی پاپ اپ در مقابل گزینه ی Format کلیک کرده و سپس گزینه ی PDF را انتخاب کنید .
 5. پس از ان می بایست برروی منوی پاپ اپ در مقابل گزینه ی Quartz Filter کلیک کنید و سپس گزینه ی Black & White را انتخاب کنید .نحوه ی تبدیل رنگ یک PDF به سیاه و سفید در Preview برای مک
 6. در نهایت ، می بایست برروی گزینه ی Save به منظور خارج کردن این فایل در یک موقعیت مورد نظر بعنوان یک فایل PDF سیاه و سفید کلیک کنید .

بنابراین ، پس از گذراندن مراحل اشاره شده ، این فایل جدید ذخیره شده بطور کامل از هر رنگی به دور می باشد .

به این صورتکه ، هر فرمت تصویر ، بردار گرافیکی ، فونت های تعبیه شده و سایر محتویات در PDF شما سیاه و سفید است . همچنین ، قابل ذکر است که بسته به طرح بندی ، تعداد تصاویر و اندازه های آنان و سایر عوامل ، ممکن است که فایل PDF حاصل شده دارای یک فایلی با اندازه ی کوچکتر یا بزرگتر از اندازه ی فایل  اصلی باشد .

نحوه ی تبدیل رنگ یک PDF به سیاه و سفید در Preview برای مک

بنابراین ، اگر این PDF اصلی تنها یک تصویر مانند یک فایل JPEG داشته باشد ، سپس اعمال فیلتر سیاه و سفید ممکن است بطور قابل توجهی اندازه ی فایل آن را کاهش دهد . گفتنی است که ، این فیلتر سیاه و سفید از تکنیک های متداول برای شبیه سازی کردن سایه ها از خاکستری برروی تصاویر تک رنگ استفاده نمی کند ، به این معنا که سند ایجاد شده شما همچون یک کپی قدیمی نسبت به نسخه ی اصلی ان بنظر خواهد رسید .

لازم به ذکر است که ، برای ارائه ی PDF خود همچون یک سطح سلیس ، بهتر است از فیلتر Gray Tone بجای ان استفاده کنید .

نکته : اگر فایل های PDF شما بطور منظم به سیاه و سفید تبدیل می شوند ، با در نظر گرفتن مزیت Automator برای سرعت بخشیدن به کار ، می توان تمام این پروسه را بصورت خودکار انجام داد .

در نتیجه ، این فیلتر تک رنگ به هنگام چاپ پروژه ی مدرسه ، خبرنامه ها و سایر طرح های رنگی از طریق یک چاپگر لیزری سیاه و سفید ، بدون متکی به چاپگر برای انجام این تبدیل استفاده کرد .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtechامتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : | بازدید : 8
برچسب ها :

تاريخ : يکشنبه 26 فروردين 1397 | 22:51 | نویسنده : میکائیل نیک اندیش |