چگونه برروی ایفون و یا ایپد یادداشت ها را براساس نام عنوان یا تاریخ مرتب سازی کنیم ؟ | بلاگ

چگونه برروی ایفون و یا ایپد یادداشت ها را براساس نام عنوان یا تاریخ مرتب سازی کنیم ؟

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

شمارنده

<strong>چگونه</strong> <strong>برروی</strong> <strong>ایفون</strong> و یا <strong>ایپد</strong> <strong>یادداشت</strong> ها را <strong>براساس</strong> <strong>نام</strong> <strong>عنوان</strong> یا <strong>تاریخ</strong> <strong>مرتب</strong> <strong>سازی</strong> <strong>کنیم</strong> ؟

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه در صورت تمایل بتوانید برروی ایفون و یا ایپد خود یادداشت ها را در برنامه ی Notes براساس نام عنوان یا تاریخ ان مرتب سازی کنید . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

بطور کلی ، باید بگوییم که اپلیکیشن Notes در iOS را می توان یک روش محبوب به منظور جمع اوری یادداشت ها از موارد گوناگونی همچون کشیدن طرح های اولیه ، حفظ و نگهداری یک تصویر یا جمع اوری عکس ها ، حفظ برخی از داده های مربوط به یادداشت های خود همراه با رمز عبور محافظت شده و مطمئن و بسیاری از موارد دیگر بشمار اورد .

اما بطور پیشفرض باید بگوییم که برنامه ی Notes برای ایفون و ایپد جدیدترین یادداشت های ویرایش شده را در راس لیست این برنامه از یادداشت های شما قرار خواهد داد . ولیکن ، اگر شما می خواهید تنظیم کنید که چگونه یادداشت های خود را براساس نیازتان مرتب سازی کنید ، باید گفتکه شما می توانید همراه با یک سری از تنظیمات در برنامه ی Settings اینکار را انجام دهید . در واقع ، شما می توانید انتخاب کنید تا یادداشت ها براساس نام عنوان ، یا براساس تاریخ ایجاد شده و یا براساس تاریخ ویرایش شده ان مرتب سازی شوند .

از طرفی هم ، باید گفتکه این در حالی می باشد که ممکن است که شما هم فکر کنید که گزینه های مرتب سازی مربوط به برنامه Notes در داخل خود این برنامه در سیستم عامل iOS قرار دارد ، اما باید بگوییم که این گزینه های مرتب سازی در داخل تنظیمات Notes در برنامه ی Settings یافت می شوند . در نتیجه ، احتمالا این امر ممکن است که برای شما در ابتدا گیج کننده بنظر برسد ، اما باید بگوییم که جای نگرانی ندارد و تنها همراه با دنبال کردن اموزش نحوه ی مرتب سازی برنامه ی Notes در سیستم عامل iOS شما می توانید اینکار را به سادگی انجام دهید .

و اما نحوه ی مرتب سازی برنامه ی Notes در سیستم عامل iOS براساس نام عنوان ، تاریخ ایجاد شده و یا تاریخ ویرایش شده :

 1. ابتدا می بایست برنامه ی Settings را در iOS باز کرده و به سمت پایین اسکرول کرده و گزینه ی Notes را انتخاب کنید .چگونه برروی ایفون و یا ایپد یادداشت ها را براساس نام عنوان یا تاریخ مرتب سازی کنیم ؟
 2. حال می بایست مجددا تا بخش Viewing به سمت پایین اسکرول کرده و برروی گزینه ی Sort Notes By تپ کنید .چگونه برروی ایفون و یا ایپد یادداشت ها را براساس نام عنوان یا تاریخ مرتب سازی کنیم ؟
 3. اکنون می بایست یکی از سه گزینه های مرتب سازی زیر را انتخاب کنید :
  .
  Date Edited – با انتخاب این گزینه ، بطور پیشفرض یادداشت هایی که اخیرا ویرایش شده اند ، در راس و بالاترین قسمت نشان داه خواهند شد .
  • Date Created – با انتخاب این گزینه ، یادداشت هایی که اخیرا ایجاد شده اند ، در راس و بالاترین قسمت قرار خواهند گرفت.
  • Title –  با انتخاب این گزینه ، یادداشت ها به ترتیب حروف الفبا و براساس عنوان یادداشت ظاهر خواهند شد .
  چگونه برروی ایفون و یا ایپد یادداشت ها را براساس نام عنوان یا تاریخ مرتب سازی کنیم ؟
 4. در پایان ، کافیست از برنامه ی Settings خارج شده و برنامه ی Notes را باز کنید تا شما بتوانید نمایش لیست یادداشت های خود را در برنامه ی Notes همراه با اجرای گزینه ی مرتب سازی انتخاب شده مشاهده کنید .

چگونه در iOS یادداشت ها را برای دسترسی اسان به ان ها در برنامه ی Notes پین (Pin) کنیم ؟

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech

میکائیل نیک اندیش pinez...
ما را در سایت میکائیل نیک اندیش pinez دنبال می کنید

نویسنده : میکائیل نیک اندیش بازدید : 30 تاريخ : يکشنبه 2 ارديبهشت 1397 ساعت: 16:04