چگونه سلامت باتری ایفون را بررسی کنیم ؟

چگونه سلامت باتری ایفون را بررسی کنیم ؟

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 122

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه با استفاده از ویژگی همچون Battery Health در نسخه های iOS 11.3 و نسخه های پس از ان ، سلامت باتری ایفون خود را بررسی کنید . به همین منظور، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

همانطور که در جریان می باشید ، نسخه های جدید از iOS برای ایفون شامل یک ویژگی همچون Battery Health می باشد که به هرحال بنظر می رسد که هدف از آن اطلاع رسانی به کاربران آیفون در رابطه با اینکه باتری آیفون آنها سالم است و یا پتانسیل عملیاتی کاملی را دارد و یا همچنین حداکثر ظرفیت شارژ باتری ان ها به چه اندازه می باشد ، مربوط می شود .

از طرفی ، این ویژگی Battery Health از لحاظ فنی در حالت بتا و ازمایشی قرار دارد، اما با این وجود بطور عمومی در یک نسخه از iOS منتشر شده است . بنابراین ، ممکن است که این ویژگی با گذشت زمان تغییر کند و این ویژگی نهایی شود . با اینحال ، برای پیدا کردن بخش Battery Health در Settings سیستم عامل iOS ، شما می بایست نسخه ی iOS 11.3 و یا نسخه های پس از ان را برروی یک آیفون داشته باشید .

اما درحال حاضر ، اپل بخش Battery Health را به مدل های آیفون محدود کرده است ، بنابراین اگر شما یک ایپد داشته باشید  ، بخش Battery Health را در Settings سیستم عامل iOS برای ایپد پیدا نخواهید کرد .

و اما اموزش بررسی سلامت باتری یک ایفون :

بنابراین ، در اینجا شما هم می توانید با پشت سر گذاشتن مراحل اشاره شده ، جزئیات مربوط به سلامت باتری را از جمله عملکرد و حداکثر ظرفیت شارژ را برروی یک ایفون پیدا کنید .

  1. ابتدا می بایست برنامه ی Settings را برروی ایفون خود باز کنید.
  2. حال می بایست گزینه ی Battery را انتخاب کنید .
  3. سپس می بایست برروی گزینه ی Battery Health تپ کنید .
  4. اکنون در صفحه ی Battery Battery ، شما دو شاخص مرتبط با سلامت باتری را مشاهده خواهید کرد : یکی Maximum Capacity و دیگری Peak Performance Capability . چگونه سلامت باتری ایفون را بررسی کنیم ؟

در این صورت ، این احتمال وجود دارد که هر آیفون نو یک باتری کاملا خوب همراه با ان داشته باشد یا حداکثر ظرفیت ان نزدیک به ۱۰۰٪ باشد و بطور مشخص ایفون جدیدتر نیز می بایست ارتباط و شکل بهتری با باتری داشته باشد. بنابراین، به ندرت یک آیفون جدید می تواند به لحاظ تئوری یک مسئله با باتری داشته باشد و این امر ممکن است در صفحه ی Battery Health نشان داده شود .

حال ، اگر شما بخش Battery Health را در Settings سیستم عامل iOS مشاهده نکردید ، این امر بدان معنا می باشد که شما نسخه ی iOS 11.3 و یا نسخه های جدیدتر از ان را برروی آیفون خود ندارید ، یا ان دیوایس آیفون نمی باشد . چرا که ، همانطور که پیش از این اشاره شد ، در حال حاضر ایپد از ویژگی Battery Health پشتیبانی نمی کند .

و اما Maximum Capacity در بخش Battery Health برای ایفون به چه معنا می باشد :

در واقع ، همانطور که مطلع می باشید ، تمامی مدل های جدید ایفون و باتری های جدید آیفون ها با ظرفیت ۱۰۰٪ اغاز می شوند ، اما با گذشت زمان و براساس سن این باتری ها و از طریق بسیاری از سیکل ها و دوره های شارژ و تجربه ی طبیعی دوام و گسستگی ، ممکن است که حداکثر ظرفیت باتری را از ۱۰۰ درصد کاهش دهد . در این صورت ، باید گفتکه در عمل هرچه تعداد از حداکثر ظرفیت ۱۰۰٪ کمتر باشد ، شارژ باتری کمتری در مقایسه با زمانیکه باتری این دیوایس نو  بوده است ، دردسترس خواهد بود.

بنابراین ، اگر شما یک تعداد کمتر از ۱۰۰ درصد را مشاهده می کنید ، لزوما این بدان معنا نمی باشد که باتری شما معیوب است یا به درستی کار نمی کند ، بلکه این امر فقط بدان معنا می باشد که حداکثر شارژ باتری دیوایس شما با توجه به مشخصات اولیه کمتر از ۱۰۰٪ می باشد.

چگونه سلامت باتری ایفون را بررسی کنیم ؟

همچنین ، با توجه به شرح ذیل ، اپل در مورد حداکثر ظرفیت درصد باتری گفته است که :

در واقع ، استراتژی مرتبط با حداکثر ظرفیت باتری ، ان است که ظرفیت باتری یک دیوایس را نسبت به زمانیکه این دیوایس نو بوده است ، اندازه گیری می کند . از طرفی ، باتری ها در زمانیکه برای اولین بار فعال می شوند ، با ۱۰۰٪ اغاز می شوند و ظرفیت کمتری را براساس دوره های شیمیایی باتری که ممکن است منجر به کاهش ساعات استفاده از فیمابین شارژ ها شود را داشته باشند .

در این صورت ، یک باتری معمولی برای نگهداری تا ۸۰٪ از ظرفیت اصلی خود یعنی تا ۵۰۰ دوره شارژ کامل در هنگام کار تحت شرایط عادی طراحی شده است . همچنین ، گارانتی یکساله شامل پوشش خدمات برای یک باتری معیوب است . حال ، اگر خارج از ضمانت باشد ، اپل سرویس باتری را برای یک مسئولیت ارائه می دهد .

لازم به ذکر است که ، شما می توانید تعداد دوره و سیکل باتری آیفون خود را همانطور که شما تعداد دوره ی باتری یک مکبوک را با اطلاعات پروفایل سیستم بررسی می کنید ، رسیدگی و مشاهده کنید و یا با استفاده از یک ابزار شخص ثالث بنام Coconut Battery و اتصال ایفون به مک پس از اجرای آن برنامه ی شخص ثالث به بررسی کردن این موارد بپردازید . گفتنی است که ، در حال حاضر هیچ قابلیت بومی به منظور بررسی برای تعداد سیکل و چرخه ی باتری آیفون که برای کاربر نهایی دردسترس باشد ، وجود ندارد ، اما شاید این امر در نسخه های آینده از تنظیمات Battery Health در سیستم عامل iOS تغییر کند .

همچنین ، بیاد داشته باشید که اگر شما در رابطه با حداکثر میزان ظرفیتی که مشاهده می کنید ، نگران هستید ، شما می توانید با اپل یا یک ارائه دهنده ی پشتیبان رسمی اپل تماس بگیرید و آنها می بایست آزمایش های تشخیصی برروی باتری آیفون را اجرا کنند و یا ان را تعویض کنند .

و اما Peak Performance Capability برای باتری ایفون به چه معنا می باشد :

بفرض ان دسته از مشکلاتی که عملکرد ایفون شما را تضعیف کرده باشند ، Peak Performance Capability بخشی است که در آن هر گونه مشکلات گزارش شده با باتری نمایش داده خواهد شد . در واقع ، اکثر ایفون های جدید یک پیام حاکی از (Your battery is currently supporting normal peak performance   |  درحال حاضر حداکثر عملکرد پشتیبانی باتری شما نرمال می باشد) ، به منظور اشاره به این موضوع نشان می دهند ، اما پیام های بالقوه دیگری وجود دارند که می تواند نمایش داده شوند ، که می تواند یه یک مسئله ی باتری اشاره کند . بنابراین ، اگر ایفون نزدیک به حداکثر عملکرد را ایفا نکند ، شما یک پیام در زیر بخش آن مشاهده خواهید کرد که به موضوعی همچون (Performance management is on) اشاره دارد ، که بطور معمول نشان می دهد که این دیوایس به دلیل یک مشکل با باتری خود را مجددا راه اندازی کرده است .

اما بخش عملکرد باتری به یقین یک مبحث از سر مقاله ی دیگر است ، اما درحال حاضر عمدتا برای مدل های محدود از آیفون اعمال می شود که کمی قدیمی تر هستند و این امر ممکن است عملکرد یک دیوایس را کاهش دهد تا به ترتیب دیوایس را از ریبوت شدن مجدد یا کرش کردن حفاظت کند .

همچنین ، امکان مشاهده ی یک پیام بالقوه وجود دارد که حاکی از ان است که این سیستم عامل (can’t check battery health   |   نمی تواند سلامت باتری را بررسی کند) ، که مانند شاخص Service Battery برروی یک مک می باشد. بنابراین ، اگر شما این پیام را مشاهده می کنید ، شما ممکن است نیاز داشته باشید تا باتری را تعویض کنید یا حداقل باتری توسط یک ارائه دهنده مجاز اپل بررسی و تعمیر شود .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

يکشنبه 9 ارديبهشت 1397 - 10:56
قدرت گرفته از نیلوبلاگ