چگونه بصورت دستی کد های QR را همراه با ایفون یا ایپد از طریق میانبر در کنترل سنتر اسکن کنیم ؟

نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 36

<strong>چگونه</strong> <strong>بصورت</strong> <strong>دستی</strong> کد <strong>های</strong> QR را <strong>همراه</strong> با <strong>ایفون</strong> یا <strong>ایپد</strong> از <strong>طریق</strong> <strong>میانبر</strong> در <strong>کنترل</strong> <strong>سنتر</strong> <strong>اسکن</strong> <strong>کنیم</strong> ؟

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه براساس نیاز خود بصورت دستی کد های QR را همراه با ایفون یا ایپد از طریق میانبر در کنترل سنتر اسکن کنید. به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه به لینک زیر مراجعه کنید .

بطور کلی ، باید بگوییم که iOS 11 یک ویژگی کاربردی و مفید را رونمایی و معرفی کرده است که امکان تشخیص و شناسایی هر کد QR دیده شده از طریق لنز دوربین را فراهم می کند . حال ، باید بگوییم که iOS 12 و نسخه های پس از ان به شما نیز اجازه می دهند تا کد های QR را از طریق یک میانبر جدید در کنترل سنتر اسکن کنید که حتی اگر گزینه ی خودکار اسکن کردن برای برنامه ی Camera در تنظیمات (Settings) غیرفعال شده باشد ، عمل می کند .

و اما بدست اوردن یک میانبر کاربردی برای اسکنر کد QR :

پیش از هر چیز ، جهت اطلاع باید بگوییم که اسکن کردن کد QR برای برنامه ی Camera بطور پیشفرض غیرفعال می باشد .

در نتیجه ، برای فعال کردن این ویژگی می بایست تاگل و سوییچ مربوط به گزینه ی Scan QR Codes را در مسیر Settings > Camera فعال کنید تا سریعا دیوایس شما بطور خودکار هر کد QR را در لنز دروبین داخلی تشخیص دهد .

بنابراین ، هر زمانکه شما برنامه ی پشفرض Camera را باز کنید ، این امر بطور خودکار یعنی اسکن کد های QR اتفاق خواهد افتاد .

حال با تمام این تفاسیر ، اگرچه تپ کردن برروی نوتیفیکیشن برای باز کردن لینک مرتبط با کد QR مورد نیاز است ، اما شما شاید خواستار غیرفعال کردن تاگل و سوییچ مربوط به گزینه ی اسکن کردن خودکار در دوربین باشید .

در همین راستا ، به منظور صرفه جویی در زمان شما از اینکه مجبور باشید تا این ویژگی را در هر زمانیکه شما خواستار اسکن کردن یک کد QR هستید ، فعال کنید ، iOS 12 و یا نسخه های پس از ان یک میانبر جدید را برای اجرای اسکنر کد QR درست در کنترل سنتر شما قرار داده است .

در واقع ، آنچکه در مورد این میانبر جدید کنترل سنتر بسیار عالی می باشد ، این واقعیت است که عملکرد این میانبر حتی اگر شما بطور خاص گزینه ی اسکن کردن کد QR را برای برنامه ی Camera اپل غیرفعال کرده باشید ، کار می کند .

به همین منظور ، در اینجا یعتی در این پست اموزشی ما قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نحوه ی استفاده از این ویژگی کاربردی قرار داده شده در iOS 12 و نسخه های پس از ان را به منظور صرفه جویی در زمانتان را نشان دهیم .

و اما نحوه ی اسکن کردن کد های QR از طریق کنترل سنتر :

پیش از هر چیز ، شما می بایست بصورت دستی این میانبر کنترل سنتر را فعال کنید .

 1. ابتدا می بایست برنامه ی Settings را در ایفون و یا ایپد خود همراه با iOS 12 و یا نسخه های پس از ان باز کنید .
 2. حال می بایست از لیست موجود ، Control Center را انتخاب کنید .
 3. سپس می بایست برروی گزینه ی Customize Controls تپ کنید .
 4. اکنون می بایست برروی ایکون کوچک و سبز رنگ که به شکل علامت + در مقابل گزینه ی Scan QR Code و در زیر عنوان More Controls قرار دارد ، تپ کرده تا به ترتیب این میانبر فعال شده و به لیست Include شما اضافه شود .
  .
  بنابراین ، هم اکنون شما می توانید از کنترل سنتر برای اسکن کردن کد های QR بصورت دستی استفاده کنید .
  .
  چگونه بصورت دستی کد های QR را همراه با ایفون یا ایپد از طریق میانبر در کنترل سنتر اسکن کنیم ؟
  .
  نکته : شما می توانید ترتیب ایکون های کنترل سنتر خود را با حرکت ان ها به پایین و یا بالا در لیست مورد نظر تغییر دهید .
  .
 5. حال می بایست با سوایپ کردن به سمت بالا از لبه ی پایین صفحه نمایش ایفون ۸ و یا ایفون های قدیمی تر خود برای ظاهر شدن کنترل سنتر به سمت بالا بکشید و یا از گوشه ی سمت راست و بالای صفحه نمایش ایفون X خود و یا مدل های پس از ان به منظور نمایان شدن کنترل سنتر به سمت پایین سوایپ و بکشید.
 6. سپس می بایسن برروی ایکون Scan QR Code تپ کنید .چگونه بصورت دستی کد های QR را همراه با ایفون یا ایپد از طریق میانبر در کنترل سنتر اسکن کنیم ؟
  .
  لازم به ذکر است که ، این امر اساسا برنامه ی پیشفرض Camera را اجرا خواهد کرد و بطور موقت ویژگی اسکن کردن کد QR را حتی اگر شما بطور مشخص ان را در تنظیمات دوربین خود غیرفعال کرده باشید ، فعال می کند .
  .
 7. حال می بایست دیوایس مبتنی بر iOS خود را نگه دارید ، بطوریکه کد QR در لنز دوربین داخلی ظاهر شود .چگونه بصورت دستی کد های QR را همراه با ایفون یا ایپد از طریق میانبر در کنترل سنتر اسکن کنیم ؟
 8. اکنون ، به محض اینکه آیفون یا ایپد شما کد QR را شناسایی کند ، یک نوتیفیکیشن در بالای صفحه ظاهر خواهد شد . در نتیجه ، برروی نوار نوتیفیکیشن برای باز شدن لینک مرتبط با کد QR تشخیص داده شده ، تپ کنید .

در واقع ، این همان چیزی است که شما از اسکنر کد QR از طریق کنترل سنتر خود استفاده می کنید .

و اما میانبر ۳D Touch :

حال ، بطور کلی باید بگوییم که از زمانیکه این میانبر برای اسکن کردن کد QR امده است ، iOS 12 ترفند های کاربردی دیگری را برای دسترسی به ان با خود به همراه اورده است .

به همین منظور ، اگر دیوایس شما دارای یک صفحه نمایش مجهز به ۳D Touch می باشد ، همچون تمامی ایفون ها از ایفون ۶s به بعد می توانید اسکنر کد QR را با فشار دادن ایکون Camera در هوم اسکرین و انتخاب کردن گزینه ی Scan QR Code از منوی میانبر ها فرابخوانید .

چگونه بصورت دستی کد های QR را همراه با ایفون یا ایپد از طریق میانبر در کنترل سنتر اسکن کنیم ؟

بنابراین ، برخلاف میانبر فوق الذکر در کنترل سنتر ، این عملکرد ۳D Touch نیز برنامه ی Camera را اجرا می کند و موقتا این ویژگی را حتی اگر Scan QR Codes در مسیر Settings > Camera غیرفعال باشد ، فعال می کند .

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

پنجشنبه 14 تير 1397 - 0:13
قدرت گرفته از نیلوبلاگ
close
تبلیغات در اینترنت