اموزش نصب پنجمین نسخه بتای iOS 12 بدون نیاز به حساب Apple Developer و یا ثبت UDID

دسترسی سریع

براي صحبت با مدیر سایت
!کليک کنيد
قوانين نويسندگي در سایت ما
!کليک کنيد
کمک مالي و نقدي جهت بهبود سايت
!کليک کنيد
حمایت بنری از سایت
!کليک کنيد
براي پرسيدن سوالات خود با اين شماره تماس بگيريد: (----------------)
تبليغات ...

برای سفارش تبلیغات کلیک کنید برای سفارش تبلیغات کلیک کنید
نویسنده : میکائیل نیک اندیش | بازدید : 18

<font color='#ff0000'>اموزش</font> <font color='#ff0000'>نصب</font> <font color='#ff0000'>نسخه</font> <font color='#ff0000'>بتای</font> iOS 11 <font color='#ff0000'>بدون</font> <font color='#ff0000'>نیاز</font> به <font color='#ff0000'>حساب</font> Apple Developer و یا <font color='#ff0000'>ثبت</font> UDID

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه بدون هیچگونه هزینه و دردسری ، پنجمین نسخه بتای iOS 12 را که برای توسعه دهندگان عرضه شده است ، برروی دیوایس های خود دانلود و نصب کنید . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات و اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

بطور کلی ، باید بگوییم که هربار که شرکت اپل یک نسخه ازمایشی و جدید را برای توسعه دهندگان به بیرون منتشر می کند ، بسیاری از کاربران وفادار و علاقمند به این سیستم عامل که از توسعه دهندگان اپل بشمار نمی ایند ، سریعا به دنبال پیدا کردن یک روشی برای نصب ان برروی دیوایس های خود می باشند تا بتوانند از آخرین ، بزرگترین و جذابترین ویژگی های قرار داده شده در ان را که معمولا به دلیل بتا و ازمایشی بودن این سیستم عامل که همراه با باگ هایی اذیت کننده و دردسر ساز می باشد ، تجربه و تست کنند . بنابراین ، باید بگوییم که اساس کار در نسخه ی iOS 12 با سایر نسخه های ان بجز اضافه شدن ویژگی های جدید و تغییر برخی از رابط های کاربری ان هیچ تفاوتی وجود ندارد ، اما به دلیل تازگی داشتن این نسخه ی جدید و از انجایی که برخی از کاربران تا عرضه ی iOS 12 پس از انتشار چندین نسخه بتا صبر ندارند ، برایشان این نسخه بسیار جذاب و هیجان انگیز می باشد . بنابراین ، همین امر بنظر می رسد که در حال حاضر هر کاربری می تواند از لحاظ فنی با حداقل تلاش و سعی ممکن نسخه بتای iOS 12 را برروی یک دیوایسی که از iOS 12 پشتیبانی می کند ، به اسانی دانلود و نصب کند .

اما این بدان معنا نمی باشد که شما هم می بایست در هر شرایطی ، نسخه بتای iOS 12 را که برای توسعه دهندگان عرضه شده است ، برروی دیوایس های خود دانلود و نصب کنید ، بلکه می بایست تا عرضه ی نسخه پایدار ان صبر کنید .

حال ، باید بگوییم که در این زمینه که ایا ما می توانیم تا پیش از انتشار نسخه ی عمومی و رسمی ، نسخه بتای iOS 12 را نصب کنیم و ایا پس از نصب مشکلی پیش خواهد امد یا خیر ؟ سوالات بسیاری را دریافت کرده ایم ، که بنظر می رسد پاسخ دادن و توضیح در مورد ان خالی از لطف نمی باشد . چرا که باید بگوییم که از لحاظ فنی شما می توانید در روشی غیر رسمی و با انجام برخی از تغییرات ، مشخصات و پیکربندی نسخه بتای iOS 12 را دریافت کنید و یا در روشی رسمی اگر شما در برنامه ی توسعه دهندگان اپل (Apple Developer) ثبت نام کرده باشید و یکی از توسعه دهندگان این شرکت بشمار ایید ، می توانید نسخه بتای iOS 12 را دریافت کنید . بنابراین ، در هر دو روش می توانید بلافاصله iOS 12 را برروی ایفون یا ایپد های پشتیبانی شده از این نسخه را نصب کنید .

در نتیجه ، این بدان معنا می باشد که هر کسی می تواند نسخه بتای iOS 12 را بدون داشتن حساب Apple Developer و بدون ثبت UDID نصب کند . در این صورت، تنها چیزی که شما نیاز دارید ، مشخصات فایل mobileconfig نسخه بتای iOS 12 از سایر توسعه دهندگان و یا از یکی از دوستان مورد اعتماد خود می باشد .

به همین منظور ، مانند بسیاری از ایده ها و تصورات اشتباه دیگر ، باید بگوییم که چون انجام هرکاری شدنی می باشد ، نمی بایست ان را انجام داد . بنابراین ، اکثریت صاحبان ایفون و ایپد قریب به اتفاق نباید با نصب نسخه ی بتا و ازمایشی یک نرم افزار سیستمی همچون iOS 12 ، خود را به دردسر بیندازند . پس مجددا قابل ذکر است که اگر شما توسعه دهنده نیستید ، بهتر است از نصب نسخه بتای iOS 12 خودداری کنید .

حال با تمام توضیحات و هشدار هایی که داده شد ، ممکن است که شما بنا به دلایلی خاص همچون کنجکاو بودن ، اهمیت نداشتن مشکلات موجود در نسخه های بتا، داشتن چندین دیوایس اپل و … بخواهید تا نسخه ی بتا و ازمایشی iOS 12 را که برای توسعه دهندگان منتشر شده است ، نصب کنید . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اموزش و نصب نسخه بتای iOS 12 برروی ایفون ، ایپد و یا ایپاد تاچ در ادامه با ما همراه باشید .

و اما اموزش نصب پنجمین نسخه بتای iOS 12 بدون نیاز به حساب Apple Developer و یا ثبت UDID (از طریق روش OTA):

پیش از هر چیز ، توجه داشته باشید که در صورت بروز هرگونه مشکل نظیر از دست دادن اطلاعات خود به هر دلیلی و یا … خودتان مسئول می باشید . چرا که همانطور که گفته شد ، این نسخه بتا و ازمایشی می باشد و ممکن است که مشکلات بسیاری را به همراه داشته باشد .

 1. ابتدا می بایست دیوایس خود را به کامپیوتر (مک و یا ویندوز) وصل کرده و از ان یک نسخه ی پشتیبان (Backup) تهیه کنید . همچنین ، می توانید برای گرفتن نسخه ی پشتیبان از طریق ایکلود اقدام کنید . (اما پیشنهاد ما به شما تهیه ی نسخه ی پشتیبان از طریق ایتونز می باشد)
 2. حال پس از تهیه ی نسخه ی پشتیبان ، کافیست با اتصال دیوایس خود به VPN ، لینک مقابل www.ipodhacks142.com/download/ios-12-beta-profile را در مرورگر سافاری دیوایس خود وارد کرده و تا بارگزاری کامل ان صبر کنید .<font color='#ff0000'>اموزش</font> <font color='#ff0000'>نصب</font> اولین نسخه <font color='#ff0000'>بتای</font> iOS 12 <font color='#ff0000'>بدون</font> <font color='#ff0000'>نیاز</font> به <font color='#ff0000'>حساب</font> Apple Developer و یا <font color='#ff0000'>ثبت</font> UDID
 3. سپس کافیست همچون تصویر زیر برروی گزینه ی Download تپ کنید . <font color='#ff0000'>اموزش</font> <font color='#ff0000'>نصب</font> اولین نسخه <font color='#ff0000'>بتای</font> iOS 12 <font color='#ff0000'>بدون</font> <font color='#ff0000'>نیاز</font> به <font color='#ff0000'>حساب</font> Apple Developer و یا <font color='#ff0000'>ثبت</font> UDID
 4. حال با مواجه شدن پیغام زیر ، می بایست برروی گزینه ی Allow تپ کنید .<font color='#ff0000'>اموزش</font> <font color='#ff0000'>نصب</font> اولین نسخه <font color='#ff0000'>بتای</font> iOS 12 <font color='#ff0000'>بدون</font> <font color='#ff0000'>نیاز</font> به <font color='#ff0000'>حساب</font> Apple Developer و یا <font color='#ff0000'>ثبت</font> UDID
 5. اکنون پس از مشاهده ی تصویر زیر ، کافیست برروی گزینه ی Install در گوشه ی بالا و سمت راست صفحه به منظور نصب پروفایل مورد نظر تپ کنید .<font color='#ff0000'>اموزش</font> <font color='#ff0000'>نصب</font> اولین نسخه <font color='#ff0000'>بتای</font> iOS 12 <font color='#ff0000'>بدون</font> <font color='#ff0000'>نیاز</font> به <font color='#ff0000'>حساب</font> Apple Developer و یا <font color='#ff0000'>ثبت</font> UDID
 6. حال پس از انتخاب گزینه ی Install ، دیوایس به منظور نصب پروفایل از شما رمز عبور را درخواست خواهد کرد .<font color='#ff0000'>اموزش</font> نصب اولین نسخه <font color='#ff0000'>بتای</font> iOS 12 <font color='#ff0000'>بدون</font> <font color='#ff0000'>نیاز</font> به <font color='#ff0000'>حساب</font> Apple Developer و یا <font color='#ff0000'>ثبت</font> UDID
 7. پس از ان ، مجددا می بایست برروی گزینه ی Install در گوشه ی بالا و سمت راست صفحه و همچنین در منوی پای اپی که برای شما ظاهر می شود ، تپ کنید .<font color='#ff0000'>اموزش</font> نصب اولین نسخه <font color='#ff0000'>بتای</font> iOS 12 <font color='#ff0000'>بدون</font> <font color='#ff0000'>نیاز</font> به <font color='#ff0000'>حساب</font> Apple Developer و یا <font color='#ff0000'>ثبت</font> UDID
 8. حال دیوایس از شما می خواهد ایفون و یا ایپد خود را ریستارت کنید ، که می بایست برروی گزینه ی Restart تپ کنید .<font color='#ff0000'>اموزش</font> نصب اولین نسخه <font color='#ff0000'>بتای</font> iOS 12 <font color='#ff0000'>بدون</font> <font color='#ff0000'>نیاز</font> به <font color='#ff0000'>حساب</font> Apple Developer و یا <font color='#ff0000'>ثبت</font> UDID
 9. اکنون پس از ریستارت و نصب پروفایل مورد نظر ، می بایست به مسیر Settings > General > Software Update مراجعه کرده و صبر کنید تا با تصویر زیر مواجه شوید و پس از پایان دانلود ان می توانید همچون سایر بروزرسانی های iOS نسبت به نصب ان اقدام کنید .

نکته ۱ : در صورت بروز هرگونه مشکل در هنگام نصب پروفایل مربوطه و یا در زمان دانلود نسخه ی بتای iOS 12 و یا همچنین در هنگام تایید و نصب نسخه ی بتا پس از دانلود ان ، پیشنهاد می شود که از VPN استفاده کنید .

نکته ۲ : توجه داشته باشید که با این روش هیچ یک از اطلاعات دیوایس شما به احتمال بسیار حذف نخواهد شد و معمولا بدون کوچکترین تغییر در اطلاعات ، سیستم عامل دیوایس شما به iOS 12 بروزرسانی خواهد شد . (اما در عین حال ، از گرفتن نسخه ی پشتیبان غافل نشوید)

همچنین ، لازم به ذکر است که هم اکنون هر کاربری می تواند در صورت نیاز و به هر دلیلی ، نسخه بتای iOS 12 را با دانلود فایل IPSW ان که مرتبط با دیوایس خود می باشد ، دانلود و از طریق ایتونز نصب کند .

و اما اموزش نصب پنجمین نسخه بتای iOS 12 بدون نیاز به حساب Apple Developer و یا ثبت UDID (از طریق روش دانلود فایل IPSW ان) :

 1. ابتدا می بایست فایل IPSW آخرین نسخه بتای iOS 12 را که مرتبط با دیوایس شما می باشد را از لینک هایی که در ادامه برای شما قرار خواهیم داد ، دانلود کنید .
 2. حال پس از دانلود ، دیوایس خود را به کامپیوتر متصل کرده و ایتونز را باز کنید .
 3. اکنون دیوایس خود را در منوی سمت چپ در ایتونز انتخاب کنید .
 4. سپس پیش از تلاش برای بروزرسانی ، از اطلاعات دیوایس خود بکاپ بگیرید .
 5. حال در سیستم عامل ویندوز دکمه ی Shift و در سیستم عامل مک دکمه های Alt/Option را نگهدارید و درحالیکه این دکمه ها را نگه داشته اید ، می بایست برروی گزینه ی Update در ایتونز کلیک کنید . پس از ان ، شما می بایست فایل IPSW را که در مرحله ی اول دانلود کرده اید ، انتخاب کنید .
 6. تبریک ! اکنون دیوایس شما شروع به انجام بروزرسانی برای نسخه بتای iOS 12 خواهد کرد .

نکته ۳ : بیاد داشته باشید که برای نصب نسخه بتای iOS 12 از طریق ایتونز ، شما نیازمند به نسخه ایتونز ۱۲ و یا نسخه های پس از ان می باشید .

و اما لینک های دانلود پنجمین نسخه بتای iOS 12 :

 : iPhone

iPhone 5s

iPhone 6

iPhone 6 Plus

iPhone 6S

iPhone 6S Plus

iPhone SE

iPhone 7

iPhone 7 Plus

iPhone 8

iPhone 8 Plus

iPhone X

: iPad

iPad Air

iPad Mini 2

iPad Mini 3

iPad Mini 4

iPad Air 2

iPad 9.7-inch (۲۰۱۷)

iPad Pro 9.7-inch

iPad Pro 12.9-inch (1st generation)

iPad Pro 12.9-inch (2nd generation)

iPad Pro 10.5-inch

iPad 9.7-inch (2018)

: iPod

iPod touch 6

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech


برچسب‌ها :

شنبه 13 مرداد 1397 - 2:54
قدرت گرفته از نیلوبلاگ