به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

این توضیحات و عنوان از ویرایش قالب ، قابل تغییر است.

مکان تبلیغات شما

امکانات وب

شمارنده

پر مخاطب ها

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :

<strong>چگونه</strong> <strong>برای</strong> <strong>بروزرسانی</strong> iOS 12 در <strong>ایفون</strong> و <strong>ایپد</strong> <strong>اماده</strong> شویم ؟

در این پست اموزشی ، قصد داریم تا به شما کاربران عزیز نشان دهیم که چگونه براساس نیاز خود ، ایفون یا ایپدتان را به منظور نصب iOS 12 در زمان عرضه اش اماده کنید . به همین منظور ، پیشنهاد می کنیم برای اموزش تکمیلی در ادامه با جاست تک همراه باشید .

ایا شما هم برای نصب iOS 12 برروی ایفون یا ایپد خود اماده هستید ؟ چرا که تاریخ انتشار iOS 12 در روز ۱۷ سپتامبر می باشد و اگر شما بلافاصله برای بروزرسانی کردن دیوایستان قصد دارید ، شما ممکن است که بخواهید تا یک چند لحظه پیش از زمان موجود برای عرضه ی بروزرسانی نرم افزاری iOS 12 اماده شوید .

در همین راستا ، ما قدم به قدم با یک چند ترفند کاربردی به منظور اماده شدن دیوایس مبتنی بر iOS شما برای اخرین سیستم عامل موبایل از سوی اپل با شما همراه خواهیم بود . به این صورتکه ، شما می توانید در این پست اموزشی ، از تایید سازگاری دیوایستان با iOS 12 تا انجام برخی از پاک سازی و نگهداری های اساسی را مشاهده کنید . بنابراین ، خواندن دقیق این پست شما را برای بروزرسانی به iOS 12 در هر زمانی اماده خواهید کرد.

۱) بررسی سازگاری با iOS 12 : ایا ایفون یا ایپد شما می تواند iOS 12 را اجرا کند :

بطور کلی ، اولین چیزی که شما می بایست انجام دهید ، بررسی و مرور لیست دیوایس های سازگار با iOS 12 می باشد تا اطمینان حاصل نمایید که ایفون ، ایپد و یا ایپاد تاچ خاص شما از این سیستم عامل جدید پشتیبانی می کند یا خیر. از طرفی ، اخبار خوب این است که iOS 12 دارای پشتیبانی قابل قبولی برای انواع وسیعی از دیوایس ها می باشد و اگر ایفون شما جدیدتر از ایفون ۵s می باشد یا ایپد جدیدتر از یک ایپد ایر می باشد ، ان دیوایس برای اجرای بروزرسانی iOS 12 قادر خواهد بود.

و اما لیست کامل دیوایس های سازگار با iOS 12 به شرح زیر می باشد :

  • ایفون هایی که از iOS 12 پشتیبانی می کنند : آیفون Xs Max ، آیفون Xs ، آیفون Xr ، آیفون X ، آیفون ۸ ، آیفون ۸ پلاس ، آیفون ۷ ، آیفون ۷ پلاس ، آیفون ۶، آیفون ۶ پلاس ، آیفون ۶s ، آیفون ۶S پلاس ، آیفون ۵s و آیفون SE
  • ایپد هایی که از iOS 12 پشتیبانی می کنند : ایپد پرو ۱۲.۹ اینچی نسل اول و دوم ، ایپد پرو ۱۰.۵ اینچی ، ایپد پرو ۹.۷ اینچی ، ایپد ایر ۱ ، ایپد ایر ۲ ، ایپد نسل پنجم، ایپد ۲۰۱۸ ، ایپد ۲۰۱۷ ، ایپد مینی ۴ ، ایپد مینی ۳ ، ایپد مینی ۲
  • ایپاد های تاچی که از iOS 12 پشتیبانی می کنند : ایپاد تاچ نسل ششم

توجه داشته باشید که ایفون Xs ، ایفون Xs Max و ایفون Xr همراه با iOS 12 که از پیش نصب شده است ، عرضه خواهد شد . بنابراین ، هیچ نیازی نمی باشد تا این دیوایس ها را بروزرسانی کنید مگر انکه یک انتشار نقطه ای کوچک برای ان ها همچون iOS 12.0.1 یا iOS 12.1 دردسترس باشد .

<strong>چگونه</strong> برای بروزرسانی iOS 12 در ایفون و ایپد اماده شویم ؟

لازم به ذکر است که ، اخبار خوب این است که iOS 12 اهدافش برای تقویت عملکرد از سخت افزار ایفون ها و ایپد های قدیمی می باشد . بنابراین ، در حال حاضر اگر شما یک دیوایسی دارید که در حال اجرای iOS 11 یا iOS 10 می باشد و اینکه احساس می کنید که کند شده است ، بروزرسانی به iOS 12 ممکن است عملکرد را برروی این دیوایس بهبود ببخشد .

۲) پاک سازی و آزاد کردن فضای ذخیره سازی :

پیش از انکه شما به یک نسخه ی جدید و عمده ی منتشر شده از iOS بروزرسانی کنید ، این امر اغلب برای پاک سازی دیوایس خود ، حذف برخی از اپلیکیشن هایی که در مدت طولانی استفاده نشده اند و بروزرسانی اپلیکیشن های باقی مانده خود یک ایده ی خوبی می باشد .

از طرفی ، بیاد داشته باشید که شما نیز به داشتن یک چند گیگابایت از فضای ذخیره سازی موجود و ازاد برای نصب iOS 12 در وهله ی اول نیاز خواهید داشت. بنابراین، گذشته از پاک سازی و رها کردن اپلیکیشن های غبار گرفته خود ، در حال حاضر اگر دیوایس شما در فضای ذخیره سازی کمی قرار گرفته است ، یک زمان خوبی برای مراقبت از آن می باشد .

بنابراین ، شما می توانید ظرفیت فضای ذخیره سازی موجود در دیوایس های خود را با مراجعه به مسیر Settings > General > iPhone Storage / iPad Storage بررسی کنید .

<strong>چگونه</strong> برای بروزرسانی iOS 12 در ایفون و ایپد اماده شویم ؟

از طرفی ، اگر دیوایس شما در فضای ذخیره سازی کمی می باشد ، برخی از روش های ساده برای ازاد سازی فضای ذخیره سازی در iOS عبارتند از :

  • نحوه ی حذف کردن سریع اپلیکیشن ها از ایفون یا ایپد
  • نحوه ی Offload کردن اپلیکیشن ها در ایفون یا ایپد برای ازاد سازی فضای ذخیره سازی (البته این عمل اپلیکیشن را حذف می کند اما داده های اپلیکیشن را دست نخورده نگه می دارد) یا شما می توانید قابلیت Auto-Offload را از اپلیکیشن های غیرقابل استفاده فعال کنید
  • ازاد سازی فضای ذخیره سازی با حذف کردن تصاویر و ویدئو ، اما ابتدا می بایست تصاویر را از ایفون یا ایپد به یک سیستم مک بوسیله ی برنامه ی Photos کپی کنید یا تصاویر را از ایفون به یک کامپیوتر ویندوز ۱۰ انتقال دهید یا تصاویر را از ایفون / ایپد به یک کامپیوتر همراه با این دستور العمل ها انتقال دهید
  • ازاد سازی فضای ذخیره سازی با حذف کردن اسناد و داده های (Documents & Data) بلااستفاده در ایفون یا ایپد
  • ازاد سازی فضای ذخیره سازی با حذف کردن اهنگ ها و موزیک ها از iOS ، یا حتی حذف کردن تمامی موزیک ها از دیوایس

بنابراین ، شما به داشتن حداقل یک چند گیگابایت یا بیشتر از فضای ذخیره سازی موجود برای بروزرسانی iOS 12 نیاز خواهید داشت ، چرا که بخشی از ان برای دانلود چندین گیگابایت ان هم به خودی خود از iOS 12 می باشد و سپس iOS 12 به فضای موقت برای تکمیل شدن و نصب بروزرسانی برروی دیوایس نیاز دارد .

۳) بروزرسانی اپلیکیشن های خود :

حال ، پس از انکه شما اپلیکیشن های غیرقابل استفاده را حذف کردید و فضای ذخیره سازی را در صورت نیاز پاک سازی کردید و مطمئن شدید که شما فضای ذخیره سازی کافی و موجود برای بروزرسانی iOS 12 را دارید ، این امر برای بروزسانی تمامی اپلیکیشن های iOS در دیوایس یک ایده ی خوبی می باشد ، بطوریکه ان ها جدید هستند و بیشتر احتمال دارد تا با آخرین نسخه ی منتشر شده iOS سازگار باشند .

بنابراین ، به سادگی اپ استور را باز کنید و سپس به تب Updates مراجعه کنید و گزینه ی Update All را انتخاب کنید .

<strong>چگونه</strong> برای بروزرسانی iOS 12 در ایفون و ایپد اماده شویم ؟

یک ترفند امتیازی مضاف : اطمینان حاصل نمایید که دوباره تمامی اپلیکیشن های خود را در عرض چند هفته پس از نصب بروزرسانی نرم افزاری iOS 12 با مراجعه به مسیر گفته شده بروزرسانی می کنید ، چرا که بیشتر اپلیکیشن ها اگر در صورت بروز بودن بازهم با iOS 12 سازگاری نداشته باشند ، در گذر زمان بروزرسانی برایشان عرضه خواهد شد .

۴) پشتیبانی از ایفون یا ایپد :

بطور کلی ، این مهمترین مرحله می باشد ! چرا که شما می بایست از یک دیوایس مبتنی بر iOS پیش از نصب iOS 12 یا هرگونه بروزرسانی نرم افزاری دیگر برای آن موضوع نسخه ی پشتیبان (بکاپ) تهیه کنید . بنابراین ، داشتن نسخه ی پشتیبان جدید به شما اجازه می دهد تا اگر چیزی به اشتباه انجام شود ، سریعا ان را بازیابی کنید. در نتیجه ، شما به بازگرداندن یک آیفون یا ایپد از یک پشتیبان جدید قادر می باشید که کمک می کند تا در برابر از دست دادن داده های دائمی جلوگیری شود . در این صورت ، از گرفتن نسخه ی پشتیبان به سادگی نگذرید .

بنابراین ، شما می توانید از طریق ایکلود یا ایتونز و یا هر دو نسخه ی بکاپ بگیرید .

به همین منظور ، برای انجام و گرفتن یک نسخه ی بکاپ در ایکلود از ایفون یا ایپد می بایست برنامه ی Settings را باز کنید و سپس برروی نام خود به منظور دسترسی به تنظیمات ایکلود تپ کنید و پس از ان به iCloud مراجعه کنید و گزینه ی iCloud Backup را انتخاب کنید . در نهایت شما می بایست گزینه ی Back Up Now را انتخاب کنید .

در این صورت ، درست پیش از نصب iOS 12 ، می بایست نسخه ی پشتیبان را در ایکلود ایجاد و تکمیل کنید ، بطوریکه داده های شما اخیرا و بتازگی ذخیره و پشتیبان گیری شده باشد . چرا که انجام این امر شامل تمامی مخاطبین ، تصاویر ، یادداشت ها ، فیلم ها ، اپلیکیشن ها ، تمامی داده های شخصی و شخصی سازی دیوایس شما می باشد .

چگونه برای بروزرسانی iOS 12 در ایفون و ایپد اماده شویم ؟

شما همچنین می توانید نسخه ی پشتیبان را در ایتونز برروی یک مک یا ویندوز تهیه کنید . به این صورتکه ، می بایست ایفون یا ایپد را به یک کامپیوتر متصل کرده و ایتونز را باز کنید و سپس گزینه ی Backup را برای گرفتن بکاپ در بخش تنظیمات انتخاب کنید . همچنین ، پیشنهاد می شود که اطمینان حاصل نمایید تا نسخه ی بکاپ شما در ایتونز رمز نگاری می شود ، بطوریکه رمز های عبور و داده های سلامتی نیز حفظ شوند .

همچنین برای کامل شدن ، شما می توانید در هر دو محیط ایکلود و ایتونز نسخه ی پشتیبان را بگیرید ، چرا که این امر هیچ مشکلی با نسخه ی پشتیبان بوجود نمی اورد . از طرفی ، بسیاری این امر را محتاطانه در نظر می گیرند .

۵) زمان برای نصب iOS 12 :

زمانیکه شما وظایف بالا را تکمیل شده داشته باشید ، شما می توانید iOS 12 را به اسانی نصب کنید . چرا که iOS 12 یک بروزرسانی نرم افزاری رایگان برای هر ایفون ، ایپد و یا ایپاد تاچ سازگار می باشد .

لازم به ذکر است که ، ساده ترین راه برای نصب بروزرسانی iOS 12 از طریق برنامه ی Settings در ایفون یا ایپد می باشد . به این صورتکه ، تنها می بایست برنامه ی Settings را باز کرده و به General مراجعه کرده و از انجا گزینه ی Software Update را انتخاب کنید . حال زمانیکه iOS 12 دردسترس باشد ، برروی گزینه ی Download and Install تپ کنید .

چگونه برای بروزرسانی iOS 12 در ایفون و ایپد اماده شویم ؟

جاست تک را در کانال تلگرام دنبال کنید : https://telegram.me/justtech

میکائیل نیک اندیش
سه شنبه 27 شهريور 1397 - 15:46
بازدید : 46
برچسب‌ها :

آمار سایت

آنلاین :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید هفته گذشته :
بازدید ماه گذشته :
بازدید سال گذشته :
کل بازدید :
تعداد کل مطالب : 10818
تعداد کل نظرات : 2